Лица Каменца

Наталка

Ірина Людмила

Ми звикли, що мрія — це наче щось недосяжне, якесь чи не глобального масштабу бажання, що, здається, поза нашими можливостями. Проте більшість мрій цілком реальні, як от ще дитяче жадання нашої співбесідниці Наталі. Воно не тільки казкове та корисне, а й авторитетне. Чи багато міст можуть вихвалитись дбанням про надходження чистого повітря до наших легень? Так, одні ми нічого не вдіємо порівняно з усією Україною, але ж взмозі подати достойний приклад іншим. А серед мандрівців ще й подвійну шану здобудемо.

У нашому місті, Кам'янці-Подільському, стрімко розвивається туристичний бізнес. Люди приїжджають оглянути історичні пам'ятки та насолодитися краєвидами. Вулиці дихають історією. А ми, мешканці природничого парку Товтри, незрівняними вихлопними газами. Адже в гонитві за престижним авто та вихвалянні перед колегами, ми забули, що руйнувати легше, ніж зберегти.

Дитяча мрія потрапити в містечко, мешканці якого пересуватимуться на велосипедах, здійснилася цього року. Я відвідала Маршинці, що на Чернівеччині, і була щаслива побачити людей, які не лише фізично здорові, а й духовно наповнені. Ми, молоді батьки, завжди піклуємося про здоров'я дітей, але не завжди вчимо їх бути здоровими. Лише власним прикладом можемо навчити. Хотілося б, аби наше місто називали не лише перлиною на камені, а й містом свідомих, суперактивних молодих людей, які, сідаючи на велосипед, могли дістатися і на роботу, й на відпочинок, бодай навіть влаштовувати перегони та майстер-класи. Велосипед — це модно у Європі, це здорово. Можливо, варто, все таки, й нам перейняти закордонний досвід і розглянути велосипед як престижний, ще й екологічно чистий засіб пересування?