Лица Каменца

В'ячеслав

Андрій Тетяна

Розпорядилась кар'єра колишнього військовослужбовця так, що через багато років скитань російськими містами, вибір його пав на місто Сєвєроморск, що у Мурманській області. І хоча він покинув Україну близько 30-ти років тому, досі пишається своїм кам'янецьким корінням і повертається уже із власною сім'єю якомога частіше сюди, до батьківського дому та рідних йому людей. Слава ділиться думками про квартирний побут і життя у приватному будинку:

Що таке курник? Не що інше, як курник. У недуже гарній інтерпретації це звучить так: "клюй ближнего и все делай на нижнего" Так і є, все залежить від сусіда. От життєвий приклад: добра військова сім'я вклала 600 тис. російських рублів у ремонт (це десь 20 тис. у.о.), а на Півночі це вартість половини гарного будинку чи повна такого середнячкового. Через рік сусід зверху запиває, набирає у вану води, і піврічна праця спускається автоматично в каналізацію. Хто із сусідів захотів погуляти, розважитись — веселяться всі. У кого голова болить, у кого діти малі — ну всі веселяться. А якщо ще й зверху, знизу чи збоку майстер, називаю це так: "мой сосед —3 любимый дятел" Починається дж-ж-ж, дз-з-з, дж-ж-ж... Приходиш стомлений, то з'являється велике дуже бажання піднятися і вбити. А хронічні оті "дятли", вони ж можуть "довбати" у будь-який час. Тобто хто був у курнику в селі, той знає, що таке жити у багатоповерхівці. Щоб жити приспівуючи у ній, має бути гарне звуко-, теплоізолювання і нормальні сусіди.

А що таке свій будинок? Виходиш у пляжному "комплєкті" — тіло відпочиває. Є, напевно, і нудисти, але це вже дуже продвинуті люди, їх треба задвигати, бо це вже трохи хворі Можна з грядки трохи свого з'їсти, вітаміни ж поряд. На Півночі питають: а тягне додому? Звісно ж, тягне. Хто виріс у приватному будинку, для того курник завжди буде курником.