Лента новостей

2009010203040506070809101112
2010010203040506070809101112
2011010203040506070809101112
2012010203040506070809101112
2013010203040506070809101112
2014010203040506070809101112
2015010203040506070809101112
2021010203040506070809101112
Подписаться на новости

24 апреля 2012 года Дмитрий Бельзецкий

Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці...

Хто щоб там не казав, але український нарід таки має рацію щодо цих слів. Минуло не одне століття з часів з’явлення цих пророчих рядків, проте, на жаль, нічого не змінюється. У нашому випадку мова йде про організацію дозвілля кам’янчан та гостей міста, які з притаманною їм необережністю вирішили цими вихідними відвідати місто над Смотричем.

Так, я турист. І до того ж маю певні стосунки із всесвітньою мережею, що зветься Інтернет. Саме там відкопав інформацію, що в Кам’янці-Подільському 20–22  квітня відбуватиметься відкриття туристичного сезону. До того ж на офіційному сайті міськради з притаманною мені довірливістю вирішив ознайомитись з програмою заходу, який, як я розумію, має стати квінтесенцією усього того, що заплановано провести впродовж року. Але ж я ніколи не слухав маму, а вона між іншім була права, коли говорила: «Діма, не вір написаному». Як не вірити, коли сотні разів працюючи кореспондентом обробляв і видавав на гора представлені офіційними джерелами програми проведення святкових заходів. Ось і цього разу мав необережність довіритись офіційній інформації, оприлюдненій інституцією, що зветься міська рада...


Міську вважай

Напевне, найбільшу помилку зробив тоді, коли не звернув увагу на, як виявилось пізніше, пророчі слова організаторів — «орієнтовна програма заходів». Як виявилось з орієнтацією в ідейних натхненників не все гаразд. А їм повірили міські газети, які в свою чергу купили бажаючі вчасного проведення видовищ читачі. Фактично жоден з анонсованих у першій половині суботнього дня захід не відбувся згідно з розкладом. До речі, вони були надруковані у ЗМІ. Я навіть не хочу згадувати пана Данілова і його компанію, що обіцяли проведення фестивалю лицарської реконструкції «PORTA TEMPORIS». Легше усього звинуватити погоду, що між іншім була чудовою впродовж усіх вихідних, і відмінити проведення авансованого заходу. Те, що чимало людей приїхало в Кам’янець заради бажання подивитися саме на це дійство до ваги не береться. Я якось не можу уявити середньовічних лицарів, які відмовляються від штурму бастіону через те, що десь там повинен накрапати дощик…

Добре, в останню хвилину відмовились від проведення фестивалю і тим самим зірвали недільний день проведення відкриття турсезону, але можна було хоча б у суботу провести на майдані, що біля Ратуші о 12 годині анонсований у ЗМІ захід під назвою «перфоманс (презентація) фестивалю «PORTA TEMPORIS». Що завадило цьому — невідомо. Знана українська журналістка Ірина Пустиннікова досить влучно дала підпис під однією із своїх влучних світлин, що розміщенні в її популярному ЖЖ: «ШОвініст Ігор Данілов затягує зашморг на Порті Темпоріс». З цим варто посперечатися, але таку оцінку прочитали сотні потенційних туристів, які вже навряд чи знову відвідають цей фестиваль, який перенесено на 18-20 травня цього року.

Проте — це лише квіточки. Організатори з міської ради просто наругалися над графіком проведення заходів, які самі і склали. (у психології це називається «садомазохізм») Я, на жаль, не екстрасенс і не відчув, що між рядками у програмі анонсовано проведення  о 13 годині фіксацію рекорду України із заміру весільної фати, яку згодом оділи на башту фортеці. А захід дійсно був неординарний і достойний усяких похвал. Про паркер-шоу, яке розпочалось на ратушній площі о 13.20 мені теж не наснилося. У офіційній програмі про це ані слова. (я навіть не хочу далі перераховувати усі збої із графіком, справа невдячна...)  

Власне, проведення цього дійства мене найбільш вразило. І хлопці що виконували карколомні трюки тут не до чого. Вони молодці! (щоправда журналісти, які підходили до сцени свідчать, що гутаперчеві парубки нестерпно матюкалися, але це таке...) Мене приголомшив
заступник директора департаменту гуманітарної політики міської ради — завідувач відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Степан Павловський.


Картина Репіна — «Приплыли» 

«Мы лежали и курили океану в стальные глаза. И даже думать не хотелось, было просто так хорошо...», — ці рядки співає легендарна Діана Арбєніна. Степан Іванович, як видно, взяв їх близько до серця. А як ще можна пояснити його поведінку, коли під час виступів хлопців з команди «O.team» він стояв посеред натовпу глядачів і смалив цигарку. Уявіть картину: людина, що керує спортом у місті, не зважаючи на чисельних простих кам’янчан, що не дозволяють собі подібні викрутаси, палить, спостерігаючи, як молоді люди пропагують здоровий спосіб життя. На жаль, в мене сів акумулятор у фотоапараті і я не зміг зафіксувати цей кадр для історії. Видно серед кам’янецької «еліти» такий спосіб поведінки є нормою. Принаймні я не побачив щоб директор Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець» Василь Фенцур та керівник історичного музею-заповідника Віктор Травінський, які стояли поруч і мають між іншим відповідати за культуру зробили очільнику спорту і своєму товаришу зауваження. Мабуть тому у такому жалюгідному стані знаходиться і місцевий стадіон, який колись був гордістю не лише міста але і країни. Звернімо увагу, що все це коїться на тлі запевнень міського голови  Михайла Сімашкевича, щодо зміни в кращу сторону поведінки підлеглих йому держслужбовців.

«Їх поведінка, мова, зовнішній вигляд формують не лише власний авторитет, але й авторитет тієї служби, яку вони уособлюють», — нещодавно зазначив мер Кам’янця-Подільського. Щодо мене, то я б порадив Михайлу Євстафійовичу, між іншим, відвідати туалет четвертого поверху міської ради. Там незважаючи на табличку із забороною куріння активно палять його підопічні.

Мені вельми притаманне велике бажання того, щоб  слова очільника міста стали нормою хоча б для його підлеглих. А сказав він таке: «Я вкотре і востаннє наголошую: пострадянський чиновницький апарат, до якого всі звикли, має перетворитися на муніципальну службу європейського зразка. І це моя принципова позиція». Щоправда пан Павловський свою зневагу до здорового способу життя демонстрував вже після цієї промови мера.   

P.S. Чергова порція абсурду, який зафіксувала під час проведення у Старому замку фінальної частини фестивалю «Фортеця-фест» журналіст Лілія Петрук: «Єдине, на що варто звернути увагу, – це дозвіл на розпивання алкогольних напоїв. При вході в фортецю правоохоронці перевіряли сумки на наявність скляних тар зі спиртним, хоча під час фестивалю дозволялося купувати та розпивати алкоголь у жерстяних і пластикових пляшках. Наскільки це правильно – не мені судити. Це прерогатива правоохоронців. Але навіть та кількість сміття, в тому числі і пляшок, що залишилася після фесту, говорить сама за себе».


Обсуждение новости

вус вус 29 апреля 2012 в 14:13
не зрозумiло про чергову порцiю абсурду?Шо там мали продавати?Чай?
Ответ
Аноним 30 апреля 2012 в 00:14
Дмитре, все, що Ви написали є правдою. Крім одного. Ви не турист. Ви кам'янчанин, який понад десяток років працює в журналістиці. Ви соромитесь бути кам'янчанином?
Ответ
Дима Дима 30 апреля 2012 в 22:27
Туризм для мене не просто слово. Я його можна сказати обожнюю. На жаль, в цьому плані себе недостатньо реалізузував, але десь в душі хочеться назватись "туристом" (що я і зробив). А зараз через травму навіть не знаю, як далі буде. А Кам%u2019янець я дуже люблю і вдячний долі, що саме в цьому українському місті народився. Ця стаття - не привід зайвий раз все облити брудом, а намагання хоч якось вплинути на те, що відбувається. Те, що було добре показали інші ЗМІ і я не хотів повторюватись. Дійсно, було багато позитиву.
Ответ
Андрій Андрій 6 мая 2012 в 02:06
Я часто буваю у Кам"янці, люблю це місто бо виріс у ньому. Ось і цих свят вирішив погостювати в місті. Побачене мною цього разу вразило мене сильно. Те що, відновили Польську браму добре, але більше позитивних змін я не помітив. Місто стало набагато бруднішим. Дороги майже всі розбиті. Біля міського фонтану туалету як не було так і нема, добре, що вказівник на дорозі поставили латинським шрифтом щей зі стрілкою- сором. Правильно кажуть:"риба гниє з голови". Якщо наші керманичі дозволяють собі курити у присутніх місцях, то це може свідчити про те, що їм начхати на закони країни яку вони педставляють, або ж просто про їх рівень культури. Тому й не дивно, що у місті розруха. У країні 7 мільйонів безробітних не вірю що не можна знайти прибиральника чи будівельника, який би в свою чергу потратив зароблені гроші в тому ж Кам"янці. Хочу звернутись до самих кам"янчан: Ви живете в унікальному дуже гарному місті тож потурбуйтесь про його чистоту. Якщо влада не хоче. Просто не смітіть. Дуже сподобалось лебединне озеро моїм дітям, а мені пригадалось дитинство, але сміття у каньйоні прямо під водоспадом зіпсувало все враження. Що ми залишим у спадок нашим дідям та внукам? Ось фото що я зробив на нашій з Вами річці. Будьте вище нашої влади хоча б у культурному сенсі.
Ответ